首頁 > Grayhill代理商 > 76SB10ST
影像僅供參考,以產品規格為準
76SB10ST
型號描述:
DIP 開關 / SIP 開關 DIP Switch SPST 10 Pos Tape Seal
型號:
76SB10ST
品牌:
Grayhill
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
9
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Tape Seal
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
30VDC
Current Rating (Amps)
150mA
Mounting Type
Through Hole
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
SPST
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
PC Pin
Actuator Type
Rocker
Height Above Board
0.315" (8.00mm)