首頁 > GCT代理商 > SWT0410-025016GSA
影像僅供參考,以產品規格為準
SWT0410-025016GSA
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
TACTILE SWITCH, SPST-NO, 6.2 X 6
型號:
SWT0410-025016GSA
品牌:
GCT
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Actuator Type
Standard
Mounting Type
Surface Mount
Actuator Height off PCB, Vertical
2.50mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
Gull Wing
Outline
6.20mm x 6.45mm
Illumination
Non-Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
160gf
Ingress Protection
Features
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C