首頁 > GCT代理商 > FFC2A32-12-T
影像僅供參考,以產品規格為準
FFC2A32-12-T
型號描述:
12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.020" (0.50mm) Surface Mount
CONN FFC VERT 12POS 0.5MM SMD
型號:
FFC2A32-12-T
品牌:
GCT
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Flat Flex Type
FFC, FPC
Mounting Type
Surface Mount
Connector/Contact Type
Contacts, Vertical - 1 Sided
Number of Positions
12
Pitch
0.020" (0.50mm)
Termination
Solder
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Height Above Board
0.167" (4.25mm)
Locking Feature
Slide Lock
Cable End Type
Tapered
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Tin
Housing Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Actuator Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Features
Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C