SMBJ12A822
- 型號描述:
15.6V Clamp 17.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 12VWM 15.6VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ12A822
- 品牌:
- Fairchild Semiconductor
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 17.5A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 15.6V
- Power - Peak Pulse
- 600W