CB2012T100MR
- 型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 520 mA 650mOhm Max 0805 (2012 Metric)
功率電感器 - SMD
- 型號:
- CB2012T100MR
- 品牌:
- FCL Components
- 1
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 650mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 32MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 200mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Supplier Device Package
- 0805 (2012 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 520 mA