首頁 > FCI代理商 > 20021521-00010T1LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021521-00010T1LF
型號描述:
Connector Header Surface Mount 10 position 0.050" (1.27mm)
型號:
20021521-00010T1LF
品牌:
FCI
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:45 倍增量:1
Connector Type
Header
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Number of Positions
10
Number of Rows
2
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Style
Board to Cable/Wire
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mounting Type
Surface Mount
Push-Pull
Contact Length - Mating
Contact Length - Post
Overall Contact Length
Insulation Height
0.220" (5.60mm)
Contact Shape
Square
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Gold
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Material
Plastic
Features
Keying Slot
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Voltage Rating
125VAC