首頁 > FCI代理商 > 20021321-00034T4LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021321-00034T4LF
型號描述:
34 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
型號:
20021321-00034T4LF
品牌:
FCI
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Connector Type
Receptacle
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
34
Style
Board to Board
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Fastening Type
Push-Pull
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Mated Stacking Heights
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Length - Post
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)