EAST16083GA3
- 型號描述:
Green LED Indication - Discrete 2.95V 0603 (1608 Metric)
LED GREEN CLEAR 2SMD
- 型號:
- EAST16083GA3
- 品牌:
- Everlight Electronics Co Ltd
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Color
- Green
- Size / Dimension
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Mounting Type
- Surface Mount
- Millicandela Rating
- Configuration
- Standard
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 2.95V
- Lens Color
- Colorless
- Current - Test
- 5mA
- Viewing Angle
- 120°
- Height (Max)
- 0.40mm
- Wavelength - Peak
- 518nm
- Wavelength - Dominant
- Supplier Device Package
- 2-SMD
- Lens Transparency
- Clear
- Lens Style
- Rectangle with Flat Top
- Lens Size
- 1.60mm x 0.80mm