EAST16082YA0
- 型號描述:
Yellow 590nm LED Indication - Discrete 2V 0603 (1608 Metric)
LED YELLOW CLEAR SMD
- 型號:
- EAST16082YA0
- 品牌:
- Everlight Electronics Co Ltd
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Color
- Yellow
- Size / Dimension
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Mounting Type
- Surface Mount
- Millicandela Rating
- 32mcd
- Configuration
- Standard
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 2V
- Lens Color
- Colorless
- Current - Test
- 5mA
- Viewing Angle
- 120°
- Height (Max)
- 0.25mm
- Wavelength - Peak
- 591nm
- Wavelength - Dominant
- 590nm
- Lens Transparency
- Clear
- Lens Style
- Rectangle with Flat Top
- Lens Size
- 1.60mm x 0.80mm