ESM050W-1200-42
型號描述:
1.2A 28 ~ 42V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
型號:
ESM050W-1200-42
品牌:
Energy Recovery Products
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
120VAC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Voltage - Output
28 ~ 42V
Current - Output (Max)
1.2A
Power (Watts)
50 W
Dimming
ELV, Triac
Features
OCP, OTP, SCP
Ratings
IP20, NEMA 410
Operating Temperature
-30°C ~ 90°C
Efficiency
87%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm)