STS232360B151
- 型號描述:
90V Clamp 6A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23
TVS DIODE 36VWM 90VC SOT23
- 型號:
- STS232360B151
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- 2
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 36V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 90V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 6A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 350W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 15pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C (TJ)