STS232240U301
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS ESD Supp., SOT23, 24 V
型號:
STS232240U301
品牌:
Eaton Electronics
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Supplier Device Package
SOT-23
Unidirectional Channels
2
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
55V
Power - Peak Pulse
350W