STS232120U901
型號描述:
26V Clamp 20A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23
型號:
STS232120U901
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:6000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Supplier Device Package
SOT-23
Unidirectional Channels
2
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Power - Peak Pulse
500W