STS232120U581
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS ESD Supp., SOT23, 12 V
型號:
STS232120U581
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
58pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Supplier Device Package
SOT-23
Unidirectional Channels
2
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Power - Peak Pulse
350W