STN161120U372
- 型號描述:
28V Clamp 70A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1610-2L
TVS DIODE 12VWM 28VC DFN1610-2L
- 型號:
- STN161120U372
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 28V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 70A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 2000W (2kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 370pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C (TJ)