SS-5-2.5A-BK
- 型號描述:
2.5 A 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Radial, Box
FUSE BOARD MNT 2.5A 250VAC RAD
- 型號:
- SS-5-2.5A-BK
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
數量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- Radial, Box
- Color
- Size / Dimension
- 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Response Time
- Slow Blow
- Approval Agency
- CQC, cULus, EK-MARK, SEMKO, VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 35A
- Current Rating (Amps)
- 2.5 A
- Voltage Rating - AC
- 250 V