SMDJ170A
型號描述:
275V Clamp 10.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC
型號:
SMDJ170A
品牌:
Eaton - Electronics Division
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
170V
Voltage - Breakdown (Min)
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.9A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)