SMBJ78AH
型號描述:
126V Clamp 4.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
型號:
SMBJ78AH
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Power - Peak Pulse
600W