SMBJ60AH
- 型號描述:
96.8V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMBJE AUTO, 60V
- 型號:
- SMBJ60AH
- 品牌:
- Eaton Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 6000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- Telecom
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 6.2A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 60V
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMBJ)
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 66.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 96.8V
- Power - Peak Pulse
- 600W