SMBJ28CA
型號描述:
45.4V Clamp 13.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS, SMBJ series, 28V Oper., Bi-dir
型號:
SMBJ28CA
品牌:
Eaton Electronics
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Power - Peak Pulse
600W