SMBJ180CAH
型號描述:
292V Clamp 2.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMBJE AUTO, 18V
型號:
SMBJ180CAH
品牌:
Eaton Electronics
原廠包裝量:
6000
起訂量:204000 倍增量:6000
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Voltage - Breakdown (Min)
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.1A
Power - Peak Pulse
600W
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)