SD53-3R3-R
型號描述:
3.3 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.26 A 34mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 3.3UH 2.26A 34MOHM SMD
型號:
SD53-3R3-R
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
34mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2.6A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
3.3 µH
Current Rating (Amps)
2.26 A