SD53-220-R
型號描述:
22 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 810 mA 208mOhm Max Nonstandard
型號:
SD53-220-R
品牌:
Eaton Electronics / Bussmann
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2600
起訂量:2600 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
810 mA
Current - Saturation (Isat)
940mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
208mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)