SD25-470-R
型號描述:
47 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 919 mA 315.6mOhm Nonstandard
FIXED IND 47UH 919MA 315.6 MOHM
型號:
SD25-470-R
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
47 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
919 mA
Current - Saturation (Isat)
592mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
315.6mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)