SD12-4R7-R
型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.46 A 117.7mOhm Nonstandard
功率電感器 - SMD 4.7uH 1.29A 0.1177ohms
型號:
SD12-4R7-R
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3800
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR)
117.7mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1.29A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
4.7 µH
Current Rating (Amps)
1.46 A