PV-3-5A10F
- 型號描述:
3.5A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
FUSE 3.5AMP 1000V DC SOLAR FERRU
- 型號:
- PV-3-5A10F
- 品牌:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- 1
- Mounting Type
- Requires Holder
- Fuse Type
- Cartridge
- Current Rating (Amps)
- 3.5A
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 1 kVDC
- Response Time
- Applications
- Electrical, Industrial
- Features
- Class
- gPV
- Approval Agency
- CCC, CE, CSA, IEC, UL
- Operating Temperature
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50kA
- Package / Case
- 5AG, 10mm x 38.1mm
- Size / Dimension
- 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)