PHB-5R0H255-R
型號描述:
2.5 F (EDLC) Supercapacitor 5 V Radial, Can, Horizontal 200mOhm @ 100Hz 1000 Hrs @ 70°C
超級電容 2.5F 5V EDLC PHB SERIES HORZ
型號:
PHB-5R0H255-R
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
2.5 F
Tolerance
-10%, +30%
Voltage - Rated
5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 70°C
Grade
Qualification
Termination
PC Pins
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can, Horizontal
Lead Spacing
0.209" (5.30mm)
Size / Dimension
0.906" L x 0.839" W (23.00mm x 21.30mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C