PCA1V3230-6R8-R
型號描述:
6.8 μH Unshielded Wirewound Inductor 1.36 A 240mOhm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 6.8UH 1.36A 240 MOHM
型號:
PCA1V3230-6R8-R
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.36 A
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
120MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)