P005-006-14RA
- 型號描述:
6.00' (1.83m) Power Cord Black IEC 320-C14, Right Angle To IEC 320-C13 SJT
CORD 14AWG C14 RA TO C13 6' BLK
- 型號:
- P005-006-14RA
- 品牌:
- Eaton Tripp Lite
數量:
- Style
- Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
- 1st Connector
- IEC 320-C14, Right Angle
- 2nd Connector
- IEC 320-C13
- Number of Conductors
- 3
- Cord Type
- SJT
- Wire Gauge
- 14 AWG
- Shielding
- Unshielded
- Length
- 6.00' (1.83m)
- Approval Agency Marking
- CSA, cUL, UL
- Approved Countries
- Canada, United States
- Color
- Black
- Voltage Rating
- 100 ~ 250VAC
- Current Rating (Amps)
- 15A
- Operating Temperature
- -20°C ~ 60°C