首頁 > Eaton代理商 > EXL1V0505-100-R
影像僅供參考,以產品規格為準
EXL1V0505-100-R
型號描述:
10 μH Shielded Molded Inductor 5 A 43mOhm Max Nonstandard
型號:
EXL1V0505-100-R
品牌:
Eaton
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1500
起訂量:1500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Molded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
43mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
10MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
5.4A
Material - Core
Iron Powder
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
5 A