首頁 > Eaton Electronics代理商 > EFX1S48K224C032LH
影像僅供參考,以產品規格為準
EFX1S48K224C032LH
型號描述:
0.22 μF Film Capacitor 480V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 CAP FILM 0.22uF 10% 480VAC RAD
型號:
EFX1S48K224C032LH
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
432
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
0.22 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
480V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)