DRQ127-102-R
型號描述:
功率電感器 - SMD 1000uH 1.14A 1.66ohms
型號:
DRQ127-102-R
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
350
起訂量:1 倍增量:1
Number of Coils
2
Inductance - Connected In Parallel
1.005 mH
Inductance - Connected In Series
4.02 mH
Tolerance
±20%
Current Rating - Parallel
610 mA
Current Rating - Series
307 mA
Current Saturation - Parallel
1.14 A
Current Saturation - Series
571 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel
1.66Ohm
DC Resistance (DCR) - Series
6.64Ohm
Shielding
Shielded
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height
0.315" (8.00mm)