DR74-331-R
型號描述:
330 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 1.41Ohm Nonstandard
FIXED IND 330UH 450MA 1.41 OHM
型號:
DR74-331-R
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
1.41Ohm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
540mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.171" (4.35mm)
Inductance
330 µH
Current Rating (Amps)
450 mA