CTX50-1-52-R
型號描述:
50 μH Unshielded Toroidal Inductor 2.6 A 71.5mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 50UH 2.6A 71.5 MOHM TH
型號:
CTX50-1-52-R
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension
0.638" Dia x 0.354" W (16.20mm x 9.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Unshielded
Type
Toroidal
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR)
71.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2.7A
Material - Core
Iron Powder
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
Inductance
50 µH
Current Rating (Amps)
2.6 A