7.2WFNHO25
型號描述:
25A 7.2 kVAC Fuse Cartridge Requires Holder
FUSE CART 25A 7.2KVAC FUSE LINK
型號:
7.2WFNHO25
品牌:
Eaton - Bussmann Electrical Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge
Current Rating (Amps)
25A
Voltage Rating - AC
7.2 kVAC
Response Time
Applications
Features
Class
Approval Agency
Operating Temperature
Breaking Capacity @ Rated Voltage
40kA
Package / Case
Fuse Link
Size / Dimension
2.992" Dia x 15.866" L (76.00mm x 403.00mm)