C0402X5R475M6R3NTC
- 型號描述:
4.7 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MLCC SMD 0402 X5R 4.7uF 20% 6.3V
- 型號:
- C0402X5R475M6R3NTC
- 品牌:
- EYang Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Capacitance
- 4.7 µF