C0402C0G101J500NTB
- 型號描述:
±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MLCC SMD 0402 C0G 100pF 5% 50V
- 型號:
- C0402C0G101J500NTB
- 品牌:
- EYang Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)