首頁 > EVVO代理商 > AP1501-12-EV
影像僅供參考,以產品規格為準
AP1501-12-EV
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 12V 1 Output 3A TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
IC REG BUCK 12V 3A TO263-5
型號:
AP1501-12-EV
品牌:
EVVO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Function
Step-Down
Output Configuration
Positive
Topology
Buck
Output Type
Adjustable
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage - Output (Min/Fixed)
12V
Voltage - Output (Max)
Current - Output
3A
Frequency - Switching
150kHz
Synchronous Rectifier
No
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)