首頁 > ETA-USA代理商 > OBQ12SC2448I
影像僅供參考,以產品規格為準
OBQ12SC2448I
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 200mA 18V - 72V Input
3 Watts DC-DC SMD THROUGH-HOLE
型號:
OBQ12SC2448I
品牌:
ETA-USA
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
72V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
200mA
Power (Watts)
2.4 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Adjustable Output
Operating Temperature
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency
80%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
5-DIP Module
Size / Dimension
1.26" L x 0.79" W x 0.39" H (32.0mm x 20.0mm x 10.0mm)