首頁 > ERP Power代理商 > ESS040W-0900-42
影像僅供參考,以產品規格為準
ESS040W-0900-42
型號描述:
900mA 28 ~ 42V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
型號:
ESS040W-0900-42
品牌:
ERP Power
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:2 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
120VAC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Voltage - Output
28 ~ 42V
Current - Output (Max)
900mA
Power (Watts)
38 W
Dimming
Analog, ELV, Triac
Features
OCP, OTP, SCP
Ratings
IP64, NEMA 410
Operating Temperature
-30°C ~ 90°C
Efficiency
87%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)