ESM050W-1200-42
- 型號描述:
1.2A 28 ~ 42V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
- 型號:
- ESM050W-1200-42
- 品牌:
- ERP Power
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 50
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Type
- Constant Current
- Topology
- AC DC Converter
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 120VAC
- Voltage - Input (Max)
- 277VAC
- Voltage - Output
- 28 ~ 42V
- Current - Output (Max)
- 1.2A
- Power (Watts)
- 50 W
- Dimming
- ELV, Triac
- Features
- OCP, OTP, SCP
- Ratings
- IP20, NEMA 410
- Operating Temperature
- -30°C ~ 90°C
- Efficiency
- 87%
- Termination Style
- Wire Leads
- Size / Dimension
- 4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm)