首頁 > EPCOS / TDK代理商 > B25654A5207K001
影像僅供參考,以產品規格為準
B25654A5207K001
型號描述:
薄膜電容器 xEVCAP _Type A0_200uF_500V_Lead terminal
型號:
B25654A5207K001
品牌:
EPCOS / TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
16
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Low ESR, Low ESL
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing
0.406" (10.30mm)
Termination
PC Pins
Ratings
AEC-Q200
Dielectric Material
Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
500V
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)
Capacitance
200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.13 mOhms
Size / Dimension
3.346" L x 1.949" W (85.00mm x 49.50mm)