首頁 > EATON BUSSMANN代理商 > STS321360B141
影像僅供參考,以產品規格為準
STS321360B141
型號描述:
70V Clamp 6A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
型號:
STS321360B141
品牌:
EATON BUSSMANN
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:5 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
70V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)