首頁 > E-Switch代理商 > TSAMW-3.3-260-U-TR
影像僅供參考,以產品規格為準
TSAMW-3.3-260-U-TR
型號描述:
Tactile Switch Top Actuated Panel Mount
SWITCH TACTILE 0.05A 12V
型號:
TSAMW-3.3-260-U-TR
品牌:
E-Switch
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1500 倍增量:1
Circuit
Switch Function
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Actuator Type
Standard
Mounting Type
Panel Mount
Actuator Height off PCB, Vertical
3.30mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Outline
6.30mm x 6.20mm
Illumination
Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
260gf
Ingress Protection
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C