首頁 > E-Switch代理商 > 200MSP1T2B2M2RE
影像僅供參考,以產品規格為準
200MSP1T2B2M2RE
型號描述:
撥動開關 3A 120VAC / 28VDC On-None-On PC Mnt
型號:
200MSP1T2B2M2RE
品牌:
E-Switch
原廠包裝量:
315
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps)
0.4VA (AC/DC)
Mounting Type
Through Hole
Circuit
SPDT
Switch Function
On-On
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Termination Style
PC Pin
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Illumination
Non-Illuminated
Bushing Thread
Unthreaded
Actuator Length
5.33mm
Actuator Type
Standard Round
Ingress Protection
Panel Cutout Dimensions
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V