P6SMBJ6.5CA
- 型號描述:
11.2V Clamp 53.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
- 型號:
- P6SMBJ6.5CA
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 53.6A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 6.5V
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Bidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 7.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 11.2V
- Power - Peak Pulse
- 600W