P6SMBJ28A
型號描述:
45.4V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
型號:
P6SMBJ28A
品牌:
Diotec Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)