P6SMBJ130A
型號描述:
209V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
型號:
P6SMBJ130A
品牌:
Diotec Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)