SMBJ48CAQ-13-F
型號描述:
77.4V Clamp 7.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 Transient Voltage Suppressor PP SMB T&R 3K
型號:
SMBJ48CAQ-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
SMB
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Power - Peak Pulse
600W