SMBJ350A-13-F
- 型號描述:
567V Clamp 1.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
TVS DIODE 350VWM 567VC SMB
- 型號:
- SMBJ350A-13-F
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 1.1A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 350V
- Supplier Device Package
- SMB
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 391V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 567V
- Power - Peak Pulse
- 600W